JŪRMALA – ATGRIEŠANĀS PIE SEVIS

 

 

Ilgu gadu gaitā Jūrmalā ir mainījies daudz kas, izņemot bezgalīgo jūras plašumu, priežu šalkoņu virs galvas un zeltainās smiltis zem kājām. Zinātāji brauc uz šejieni baudīt klusumu, mieru un to īpašo atmosfēru, ko nav iespējams aprakstīt vārdiem, taču tā ir sajūtama it visā – monotonajā troksnī, ar kādu viļņi skalojas pret smiltīm, sāls garšā uz lūpām, saldajā zemeņu smaržā un sīkajos dzintara gabaliņos, kas atrodami liedagā pēc paisuma...
Jūrmalai ir simtgadīgas veselības uzlabošanas un atjaunošanas tradīcijas: te ir mērens klimats, svaigs priežu meža gaiss, nomierinošas viļņu čalas, samtaina pludmale ar baltām kvarca smiltīm – sava veida dabas SPA. Klimata terapija lieliski ārstē no stresa, noguruma un depresijas. Relaksācijas, atpūtas un dabas baudīšanas gaisotni vairo tīrie, flīzēm bruģētie celiņi, zaļumos slīgstošās mājās, kārtīgi nopļautie mauriņi un puķu dobes. Te viss ir rit mierīgi un nesteidzīgi – pastaigas pa mežu, skrējieni gar jūras krastu, braukšana ar velosipēdu. Jūrmalā laiks rit lēnāk, tas it kā pamirst, ļaujot pilnā mērā izbaudīt absolūto harmoniju.
 
Ja Jums patīk vienatne, Lielupes jahtklubi piedāvā izbraucienus pa upi ar jahtu. Ūdenssporta cienītāji var nodarboties ar veikbordu, braukt ar ūdensslēpēm, ūdens motocikliem vai kuteriem.  Jūs varat apmeklēt Eiropā lielāko ūdens atrakciju parku, aizraujoši pavadīt laiku golfa laukumā, mēroties spēkiem ar draugiem vai vienkārši apgūt tenisa pamatus Jūrmalas kortos. Šeit Jūs varat arī izmantot unikālu iespēju – reitterapiju vai arī vienkārši apskatīt apkārtni, sēžot zirga mugurā. Un tas viss atrodas divu stundu attālumā no steidzīgās un trauksmainās Maskavas!
 
Taču Jūrmala spēj priecēt arī tos, kuriem patīk izklaides un skaļas kompānijas. Sākot no agra pavasara līdz pat vēlam rudenim Dzintaru koncertzālē ik dienu notiek koncerti. Arī Jomas iela ir labi pazīstama ar saviem klubiem un vasaras nakšu dzīvi. Šeit ar apskaužamu regularitāti var sastapt Krievijas šovbiznesa zvaigznes vai arī senus, labus paziņas.  Savas durvis ver viesmīlīgas kafejnīcas un restorāniņi. Pievilcīgu veikaliņu letes vilina ar tautas mākslas izstrādājumu un ekoloģisko produktu pārpilnību. Ja nu gadījumā iegribas paplašināt izvēli, Jūrmalu no Rīgas centra šķir tikai 25 kilometri.
 
Dažam Jūrmala asociējas ar bezrūpīgu atpūtu bērnībā, citam – ar romantiskām pastaigām gar jūru jaunībā, bet vēl kādam varbūt ar dzīves jēgas apjausmu. Taču ikviena atgriešanās Jūrmalā ir kā atgriešanās pie sevis, jo īpaši, ja atgriežaties savās mājās The Home.