DZĪVAIS MANTOJUMS

 

 

Arhitekts Uģis Zābers projektā The Home apvienojis trīs arhitektoniskā noformējuma ziņā atšķirīgas mājas, izveidojot vienotu ansambli. Katra no ēkām ir cieņas apliecinājums kādam posmam Jūrmalas celtniecības vēsturē.
Uz citu kūrortu fona Jūrmalai vienmēr ir bijis tāds kā kamerpilsētas raksturs. Jūrmalas lepnums ir tās unikālā koka arhitektūra, kas rada šīs kūrortpilsētas neatkārtojamo šarmu. Tradicionālā Jūrmalas vasarnīca ir elegants namiņš ar stiklotu verandu, rotāts ar kokgriezumu mežģīnēm un vitrāžām. Šīm mājām ir raksturīgs proporciju smalkums un gleznas detaļas. Tās harmoniski iekļaujas apkārtējā vidē. Mājas austrumu puses noformējums demonstrē mūsdienīgu skatienu uz to, kāda bija Jūrmalas arhitektūra līdz 1900. gadam.

Centrālais apjoms risināts mūsdienīgā, pasvītrotā minimālisma arhitektūras stilā, kas ietver ģeometriskas formas, atvērtību un bezgalības izjūtu. Stiklotās sienas padara robežu starp iekštelpu un apkārtējo vidi visnotaļ nosacītu, ainava te kļūst par interjera sastāvdaļu. Stiklā atspoguļojas priedes un bezgalīgās debesis, un pati ēka it kā „izkūst” šajā ainavā.
 
Rietumu spārns atgādina 20. gadsimta 20. un 30. gadu arhitektūru. Tā apjomos un dekoros ir saskatāmas lieliskā art deco stila līnijas. Šī stila meistari bieži izmantoja etniskus ģeometriskus rakstus, kā arī dārgus, modernus materiālus, tai skaitā emalju un mozaīkas kā dekoratīvu un ļoti izteiksmīgu mākslas veidu. Šīs ēkas sienas rotā matēta fasādes mozaīka, kuras krāsu paleti veido dzintara un priedes mizas toņi.
 
Projektā The Home īpaša uzmanība pievērsta galvenajai ieejai. Īstai mājai ir nepieciešama tieši galvenā – pat nedaudz svinīga – parādes ieeja. The Home galveno ieeju veido unikālas kokgriezuma durvis (roku darbs), kas speciāli šim projektam darinātas pēc arhitekta metiem. Pie ieejas mājas iedzīvotājus un viesus sagaidīs dizaina objekts – akmens, kurā iekalts mājas nosaukums. Pāri pagalmiņam ar apstādījumiem uz parādes durvīm ved no akmens flīzēm izlikts celiņš.